Koroneiki Oliwa-Oliwki logo

 
 

Firma KORONEIKI powstała w 2012 roku w Krakowie i zajmuje się importem najwyższej jakości oliwy i oliwek z Grecji.

Po ponad dwudziestoletnim pobycie w tym kraju doskonale wiemy jaką nieocenioną wartość dla zdrowia przedstawia oliwa z oliwek i czym powinna wyróżniać się ta prawdziwa – extra virgin.

Doceniamy zalety diety śródziemnomorskiej, która ze względu na dobroczynne właściwości została wpisana na listę UNESCO jako Kulturowe dziedzictwo ludzkości.

Oliwa z oliwek od lat króluje na naszym stole niemalże w każdej potrawie, a trudności ze znalezieniem naprawdę dobrej oliwy z oliwek w Polsce skłoniły nas do poszukiwań u źródeł.

Ponad 90% oliwy pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, a oliwki uprawia się na świecie na ponad 10 mln hektarów. Ale tylko kilka odmian zasługuje na szczególną uwagę.


 Nam udało się dotrzeć do najlepszych.


Marka OLIVI i posiadłość Nikolopoulou jest rodzinnym przedsięwzięciem na obrzeżach Kalamaty na Peloponezie w Grecji.

Na obszarze 150ha uprawia się 3000 drzew oliwnych w biologicznie certyfikowany sposób. Słodki klimat regionu, wysokość 400m n.p.m. i wapienne podłoże są nadzwyczaj sprzyjające uprawie drzew oliwnych oraz produkcji szczególnie wytwornej, koronejskiej odmiany oliwy z oliwek.

Zdobywając kolejne wyróżnienia oraz zaufanie klientów, oliwa OLIVI cieszy się uznaniem w wielu krajach Europy i na świecie. Obecnie, wraz z oliwkami Kalamon, jest stale eksportowana do 15 krajów (m.in. Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Kanada, USA, Brazylia, Cypr, Indie, Malezja, Hong-Kong, Chiny i Rosja), a od 2013 roku również do Polski.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy produkty OLIVI – Oliwa z oliwek Extra Virgin, Oliwa z oliwek Extra Virgin Bio oraz czarne oliwki Kalamon, zapewniając, że wzrost sprzedaży nie wpłynie nigdy na obniżenie jakości. Jest to nadrzędna zasada producentów i twórców marki, która przekłada się na zadowolenie klientów, a nas motywuje do dalszego działania.

Nasze produkty można kupić u wybranych Partnerów.

Jeśli maja Państwo pytania lub chęć rozpoczęcia współpracy, zapraszamy do kontaktu z nami.